Aktualności

Mistrzostwa Świata MOSINA 2018

Na przełomie czerwca i lipca w Krajkowie odbyły się Mistrzostwa Świata Nordic Walking Mosina 2018. Były to pierwsze Mistrzostwa Świata o tak szerokim zasięgu. Pomysł na organizację tego typu imprezy wziął się ze wspólnej inicjatywy OSIR Mosina, IDMAR group i oczywiście Nordic Walking Poland.

Wystartowało blisko 600 zawodników z 14 krajów! 30 tego czerwca odbyły się kwalifikacje i Drużynowe Mistrzostwa Świata, a dzień później 1 lipca Indywidulane Mistrzostwa Świata, to wszystko na dystansach 5 i 10 km.

Najwięcej powodów do zadowolenia możemy mieć po wynikach uzyskanych na dystansie 5 km zarówno w barwach Luki Team Siedlce, jak i Nordic Walking Poland. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli:

  • Jakub Deląg (Luki Team Siedlce) w kat. M16-29,
  • Łukasz Witczuk (Luki Team Siedlce) w kat. M30-39,
  • Renata Jachimowicz (Luki Team Siedlce) w kat. K50-59 (jednocześnie pierwsza wśród kobiet),
  • Rafał Toporek (Luki Team Siedlce) w kat. niepełnosprawnych oraz
  • Aleksandra Toporek (Luki Team Siedlce) w kat. niepełnosprawnych.

Na dystansie 10 km drugi na mecie i jednocześnie drugi w kat. M16-39 był Artur Wołoszka (Luki Team Siedlce).

W Mistrzostwach Drużynowych najlepszą kobiecym zespołem na 5 km została drużyna Luki Team Siedlce (Renata Jachmiowicz, Małgorzata Kubiszyn, Anna Starzyńska), najlepszym męskim zespołem w Mistrzostwach Drużynowych został zaś Jakub Deląg, Łukasz Witczuk i Karol Stiller (Nordic Walking Poland).

Bądźmy w kontakcie!

Łukasz Witczuk

Obserwuj nas na Facebook

Luki Team Siedlce jest liderem

Nordic Walking Poland Group
© Copyright 2018 Luki Team Siedlce.

Search