Aktualności

Finał Pucharu Europy i Mistrzostw Europy w Austrii

29 września w austriackim Bleiburgu rozegrano finał Pucharu Europy w Nordic Walking. Rywalizowano na dwóch dystansach: 5 km i 10 km, a dłuższy dystans na 10 km dodatkowo miał rangę Mistrzostw Europy.

Podczas uroczystej gali wręczono również nagrody dla zwycięzców klasyfikacji generalnej, do której wliczano punkty ze wszystkich startów w ramach Pucharu Europy oraz Mistrzostw Europy (5, 10 oraz 21,097 km). Polacy zdominowali podium na każdym z dystansów.

Bardzo dobrymi wynikami mogą poszczycić się zawodnicy Luki Team Siedlce startujący pod barwami Nordic Walking Poland (NWPL).

Artur Wołoszka triumfował jako najszybszy z mężczyzn w klasyfikacji ogólnej na 10 km, został też niekwestionowanym zwycięzcą w klasyfikacji generalnej ENWO Cup, do której wliczano punkty z dziewięciu startów (3 razy 5 km, 5 razy 10 km i półmaraton).

Łukasz Witczuk, kapitan Luki Team Siedlce, po raz trzeci obronił tytuł Mistrza Europy, wygrał też Puchar Europy na dystansie 5 km oraz zajął trzecie miejsce na dystansie 10 km.

Frekwencja nie dopisała, nie była imponująca szczególnie w mojej kategorii wiekowej. To była jedna z imprez o wielkiej randze, ale z małą ilością zawodników. Trudniej wygrać w Polsce lokalne zawody.

Powiedział, nie skrywając zawodu Łukasz Witczuk. Nie zmieni to jednak faktu, że poziom rywalizacji był bardzo wysoki, ponieważ do Austrii przyjechali głównie ci zawodnicy, którzy startowali we wcześniejszych etapach w Niemczech, Słowenii, Białorusi oraz Polsce i liczyli się w klasyfikacji generalnej. Dzięki temu na starcie stanęli najlepsi z najlepszych.

Renata Jachimowicz zdobyła I miejsce w kategorii OPEN na dystansie 5 km, osiągając kosmiczny wręcz czas 0:30:51.

Bardzo dobry mocny start z wynikiem życiowym zrobił również Mirosław Jachimowicz oraz Piotr Jakimiak. Serdecznie gratulujemy!

Bądźmy w kontakcie!

Łukasz Witczuk

Obserwuj nas na Facebook

Luki Team Siedlce jest liderem

Nordic Walking Poland Group
© Copyright 2018 Luki Team Siedlce.

Search